AVG antivirus

Z Liane

Co je to AVG?

AVG je antivirové řešení vyvíjené a dodávané firmou Grisoft. Produktová řada je poměrně pestrá, většinu uživatelů na Technické univerzitě však bude zajímat hlavně verze pro pracovní stanice, tedy AVG Professional.

Proč si mám pořídit antivirový program?

Bezproblémové fungování počítače na platformě Windows připojeného k internetu je bez antivirového programu prakticky nemožné. Povinnost mít počítač vybavený aktualizovaným antivirovým programem vyplývá také z provozního řádu LIANE.

Proč si mám svůj počítač vybavit zrovna AVG?

Záleží v zásadě na vás, jaké antivirové řešení pro svůj počítač zvolíte. Výhodou AVG oproti jiným antivirům je, že Technická univerzita má s firmou Grisoft, dodávající AVG, uzavřenou multilicenční smlouvu, takže ceny za tento produkt jsou velmi příznivé.

Kolik stojí licence na jednu instalaci AVG?

Nákup licence na jednu instalaci AVG, která je platná do května 2019, stojí díky výše zmíněné multilicenci:

  • 45 Kč bez DPH v prvním roce platnosti multilicence
  • 22 Kč bez DPH v druhém roce platnosti multilicence

Nabídka nákupu software platí pouze pro pracoviště školy.

Jak AVG objednat?

Antivirový program AVG se objednává stejně jako programy MS Select přes Helenu Parýzkovou ze SST (tel. 3720, email), které je nutné poslat interní poštou objednávku na klasickém objednávkovém formuláři. Nabídka nákupu software platí pouze pro zaměstnance školy, ne k soukromému užívání

Co mám dělat do doby, než dostanu licenci AVG?

Do doby, než dostanete svou legální kopii AVG, můžete používat 30denní zkušební verzi se zapojeným licenčním číslem. Pro její stažení není nutná registrace.

Jak mám AVG nainstalovat?

Návod na instalaci AVG naleznete v článku AVG a SpyBot v sekci praktické návody.

Mgr. Zuzana Fenclová,
26. dubna 2010