Jak šetřit místem

Poštovní schránka, kterou u nás máte k dispozici, je sice velká, nikoli však bezedná. Doporučujeme proto chovat se k ní ohleduplně a šetřit místem. Zde je několik doporučení:

  1. Využívejte lokální složky.
    Hlavní výhodou dopisů umístěných ve složkách na serveru je, že jsou přístupné odkudkoli. Takovou dostupnost však zpravidla nepotřebujete dlouhodobě, po čase se dopisy stávají archivními. Poštovní programy ale pracují i s lokálními složkami, uloženými na disku Vašeho počítače. Doporučujeme proto starší korespondenci přesunout do lokálních složek (zejména objemnější dopisy s přílohami), aby zbytečně nezabírala místo na serveru.

  2. Mažte nepotřebné dopisy.
    Valná většina přicházející korespondence neobsahuje informace trvalé hodnoty. Mnohé dopisy jsou pak vyloženě k ničemu (nevyžádané komerční nabídky na služby, o něž nestojíte). Neváhejte s jejich mazáním.

  3. Dopisy odstraňujte, nejen označujte za smazané.
    Mnohé poštovní programy (v závislosti na své konfiguraci) smazané dopisy neodstraňují, ale pouze označí jako vymazané, nebo přesunou do složky sloužící jako odpadkový koš. Nezapomínejte je skutečně odstranit (případně vhodně nastavte chování svého pošťáka, aby tak činil rovnou).

Jak zjistit aktuální stav zaplnění schránky

Nejjednodušší cestou ke zjištění, kolik místa zabírá vaše korespondence, je přihlásit se do webmailu. V něm se nad složkou s dopisy zobrazuje aktuální spotřeba diskového prostoru.

ukázka zobrazení spotřeby diskového prostoru

Zobrazovaná spotřeba místa je globální. Týká se celé vaší schránky, nikoli jen zobrazené složky dopisů.