Thunderbird - instalace

Kde získat Thunderbird

Thunderbird je volně šiřitelný program distribuovaný s licencí GNU. Ta zajišťuje, že jej může volně používat kdokoli k libovolným účelům. Navíc díky ní máte jistotu, že program volným i zůstane.

Je vyvíjen v rámci projektu Mozilla, kde najdete i jeho distribuční stránku a můžete si stáhnout instalátor.

My vám ale doporučujeme jeho českou verzi, již vytváří projekt CZilla. Zde si můžete opatřit programy z Mozillí rodiny v českých verzích, které navíc vznikají velmi rychle. Stačí klepnout na odkaz Stáhnout a vybrat si odpovídající program.

Pro MS Windows je Thunderbird distribuován v podobě instalačního programu. Stačí jej stáhnout a spustit.

Vlastní instalace

Instalace programu se nijak neliší od běžných konvencí, zaběhaných v systému MS Windows. Provede vás sekvencí dialogů, v nichž zadáte základní informace. Začíná obvyklým potvrzením licenčních podmínek (Thunderbird je zdarma pro libovolný typ využití). Následuje dotaz na typ instalace.

Thunderbird - typ instalece

Standardní instalace je rychlejší, nastaví si sama obvyklé hodnoty a po potvrzení zahájí instalaci. Zvolíte-li vlastní, můžete si v následující trojici dialogů vybrat složku, do níž se má program nainstalovat, instalované součásti a kde všude se má nabízet jeho spuštění.

Thunderbird - výběr součástí

Pak již jen potvrdíte svou volbu a program se nainstaluje. Pokud jste na daném počítači Thunderbird dosud neprovozovali, musíte při jeho prvním spuštění provést výchozí konfiguraci.