Přihlášení do sítě eduroam

Tato autentizace je postavena na protokolech 802.1X a WPA. Je kvalitnější a bezpečnější, ale vyžaduje určitá nastavení ve vašem operačním systému. V kostce: je třeba připojit se do sítě eduroam a nastavit odpovídající technické parametry pro šifrování přenášených dat. Na koncovém počítači také musí být přítomen speciální program, tzv. suplikant, který WPA komunikaci zprostředkuje.

Na stránkách projektu eduroam je dostupný soubor pro automatické připojení pro MS Windows, Linux, Apple Mac OS, iOS a Android - eduroam Configuration Assistant Tool (CAT).

Následující obrázky Vám poskytnou hrubou představu, co můžete v průběhu instalačního procesu očekávat.

Stránka s instalátorem CAT automaticky detekuje operační systém Vašeho počítače a nabídne instalační balíček pro odpovídající operační systém a jeho verzi:

Stažení instalátoru CAT

Stažený program po spuštění hlásí, že se jedná o instalační balíček připravený pro naši univerzitu:

Instalace CAT

Následující dialogové okno informuje o omezení fungování programu jen pro členy skupiny eduroam na Technické univerzitě. I zde potvrzujete implicitní volbu, tzn. OK.

Pouze pro TUL

Po připojení se objeví dialog vyzývající k zadání uživatelského jména a hesla. Použijte uživatelské jméno pro eduroam ve tvaru jmeno.prijmeni@tul.cz a heslo pro vzdálený přístup, jež jste si pro tento účel vytvořili. Pokud jsou údaje správné, otevře se vašemu počítači komunikace do Internetu.

Přihlášení do sítě eduroam

WPA (Wi-Fi Protected Access) je aktivní po celou dobu vašeho připojení a šifruje váš bezdrátový přenosový kanál. To znamená, že veškerá vaše komunikace je během přenosu vzduchem zašifrována a její případný odposlech útočníkovi nepřinese nic užitečného.

Rychlé odkazy pro Eduroam