Google Classroom - alternativa k eLearningu

Alternativa k našemu elearningovému systému. Umožňuje vytvářet kurzy, vkládat do nich studijní materiály, testy a další aktivity. Doporučujeme dát přednost elearning.tul.cz, má sice o něco méně přívětivé uživatelské rozhraní, ale více funkcí a je to naše standardní platforma.

Výhody: Přívětivé uživatelské rozhraní.

Nevýhody: Omezenější nabídka funkcí, problémy s Google Meet (viz níže).

Jak na to: Připojte se na classroom.google.com. Abyste měli k dispozici všechny funkce, musíte být přihlášeni univerzitním Google účtem (@tul.cz), účet lze změnit vpravo nahoře. Nový kurz vytvoříte pomocí ikony „+“ vpravo nahoře. Má čtyři základní karty, které přepínáte nahoře:

  • Stream – studijní materiály,
  • Práce v kurzu – testy, úkoly, otázky,
  • Lidé – studenti, studenty můžete cíleně pozvat, nebo jim zaslat kód kurzu, jehož prostřednictvím se mohou přihlásit,
  • Hodnocení – hodnocení studentů,
  • Systém je intuitivní a při prvním použití jednotlivých funkcí poskytuje interaktivně nápovědu.

Pozor na Google Meet! Nezakládejte videokonference Google Meet v Classroom. Classroom vytvoří jen 'přezdívku' a schůzka se dynamicky zakládá až ve chvíli, kdy se k ní připojí uživatel. První uživatel, který to udělá, se automaticky stává organizátorem schůzky a podle něj jsou určena práva (počet účastníků, nahrávání). Vytvářejte videokonference Google Meet raději pomocí Google Kalendáře a do Classroom vložte odkaz na ně pomocí oznámení účastníkům kurzu.